DuoLife Fiber- vláknina

Kód: 408
Akce Novinka Tip
979 Kč –18 %
Duolife fiber
979 Kč –18 % 801 Kč
Skladem
Možnosti doručení
FIBER-VLÁKNINA-PRO SPRÁVNOU FUNKČNOST STŘEV.

Mohlo by Vás zajímat:

     

Detailní informace

Detailní popis produktu

DuoLife Fiber - vláknina je doplněk stravy v tekuté podobě, který obsahuje komplex rozpustné vlákniny pocházející z až 4 zdrojů a patentované originální přípravky z rostlinných výtažků: ASTRAGIN® – podporující vstřebávání živin z trávícího ústrojí a BOSWELLIN® – podporující omezování zánětlivých procesů ve střevech. Přípravek obsahuje nejkvalitnější přírodní složky a je bohatým zdrojem vlákniny. Zdraví prospěšné účinky jeho složek byly prokázány klinickými studiemi.

 

Proč je vhodné užívat vlákninu:


 
Vláknina má ve výživně velmi důležitou úlohu, a to i přestože není trávena v trávicím traktu a nevstřebává se do krevního oběhu. Ale velmi příznivě ovlivňuje řadu metabolických a fyziologických procesů v lidském těle a patří do skupiny takzvaných PREBIOTIK.
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by měl činit doporučovaný denní příjem vlákniny u dospělých 20-40 g. Studie uvádí pro dospělé denní normu na úrovni 30-35 g. Dalším ukazatelem je doporučovaný příjem 14 g vlákniny/1000 kcal ve stravě/den. Avšak skutečný průměrný denní příjem vlákniny dosáhl v roce 2016 pouhých 15,4 g na osobu. Podle vědeckých pozorování lidé, kteří přijímají větší množství vlákniny (30-40 g/den), mají méně trávicích, oběhových a imunitních obtíží a s tím souvisejících zdravotních problémů.
 

Pro koho je určena:


 • pro lidi, kteří chtějí každý den podpořit optimální fungování trávícího ústrojí,
 • pro lidi, kteří chtějí podpořit správné vstřebávání živin z trávicího ústrojí,
 • pro lidi s potížemi trávícího ústrojí, které souvisejí s poruchami přirozené střevní mikroflóry a záněty,
 • pro lidi, kteří trpí zácpou a mají potíže se špatnou průchodností střev,
 • pro lidi, kteří si hlídají správnou tělesnou hmotnost díky omezování chutě k jídlu a poskytnutí dlouhodobého pocitu sytosti,
 • pro lidi, kteří dodržují tzv. dietu LOW FODMAP,
 • pro lidi, kteří si hlídají správnou hladinu glukózy a cholesterolu v krvi,
 • pro lidi, kteří chtějí podpořit optimální stav cév a normální krevní tlak,
 • pro lidi, kteří chtějí podpořit detoxikaci organismu a antioxidační procesy,

 

Čím se DuoLife Fiber vyznačuje:

Vysoký obsah rozpustné vlákniny

4 zdroje rozpustné vlákniny

Složky s klinickými studiemi

LOW FODMAP approved

100% Natural

Synergické účinky

Less is more

Gluten free

Vegan

Komfortní způsob užívání

Patentovaná látka BOSWELLIN®

Patentovaná látka SUNFIBER®

Patentovaná látka FIBREGUM

Patentovaná látka ASTRAGIN®

 

Vysoký obsah rozpustné vlákniny:


 
Jsou rozlišovány dvě frakce vlákniny: rozpustná a nerozpustná s trochu odlišnou fyziologickou funkcí. Rozpustná vláknina zahrnuje hlavně pektiny, gumy, rostlinné slizy, některé hemicelulózy, betaglukany a další ve vodě rozpustné sloučeniny.
 
Rozpustná vláknina:
 • bobtná ve střevech vlivem vody a zvětšuje hustotu tráveniny,
 • prodlužuje dobu průchodu střevy,
 • živí se jí prospěšnými střevními bakteriemi, čímž stimuluje růst bakteriální mikroflóry tlustého střeva (prebiotický účinek),
 • zvyšuje pocit sytosti, pomáhá udržovat normální tělesnou hmotnost a podporuje hubnutí,
 • pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, podporuje činnost cév a optimální krevní tlak. Příznivý účinek na optimální činnost oběhového systému má zejména rozpustná frakce vlákniny,
 • přispívá ke zpomalení vstřebávání glukózy v tenkém střevě a snižuje vylučování inzulinu, čímž pomáhá udržet normální hladinu cukru v krvi,
 • uvolňuje stolici, čímž pomáhá předcházet zácpě,
 • podporuje vstřebávání minerálů ze střeva,
 • má příznivý vliv na imunitu organismu.
Nerozpustná vláknina je zejména celulóza a ligniny. Její úlohou je především podporovat peristaltiku trávicího traktu a zvýšit objem stolice.
 

4 zdroje rozpustné vlákniny:


DuoLife Fiber - vláknina má 100% přírodní složení na bázi vysokého obsahu rozpustné originální vlákniny a dalších složek, jako jsou ASTRAGIN® – látka s patentovaným složením z rostlinných výtažků z ženšenu nepravého (Panax notoginseng) a kozince blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN® – látka s patentovaným složením z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata).
 

Klinické studie použitých látek:


Látky, které tento výrobek obsahuje, prošly četnými klinickými zkouškami.
 

Klinické studie použitých látek:


Látky, které tento výrobek obsahuje, prošly četnými klinickými zkouškami.
 

Patentovaná látka FIBREGUM™:


FIBREGUM je přípravek s patentovaným složením z rozpustné vlákniny z akácií rostoucích v Africe.
 

Patentovaná látka SUNFIBER®:


SUNFIBER®** je organická, částečně hydrolyzovaná guma z klastrové fazole guar na bázi galaktomananů. Není však stejná jako běžně používaná guarová guma. Ve srovnání s „klasickou“ guarovou gumou má nižší molekulovou hmotnost (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa u nehydrolyzované gumy), proto se vyznačuje mnohem nižší viskozitou (2000krát nižší), což usnadňuje její výrobu a konzumaci, které jsou bezpečné i ve větším množství. Na rozdíl od guarové gumy je vyráběna pomocí šetrné enzymatické hydrolýzy při nízké teplotě (37 °C) pouze z endospermu. SUNFIBER® má prokázané zdraví prospěšné PREBIOTICKÉ účinky, které byly prokázány klinicky i preklinicky, a vyznačuje se úplnou pozvolnou fermentací, která je šetrná ke střevům.
 

Patentovaná látka BOSWELLIN®:


Kyseliny boswellové obsažené v patentovaném přípravku z výtažku z kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN® – pomáhají v boji při střevních zánětech, zmírňují příznaky provázející zánětlivá onemocnění střev.
 

Patentovaná látka ASTRAGIN®:


ASTRAGIN® je patentovaná složka s biologickými účinky prokázanými 16 studiemi in-vitro a 8 studiemi in vivo.
Podle výsledků těchto studií tato synergická složka:
 • podporuje vstřebávání peptidů, aminokyselin, mastných kyselin, vitaminů a fytonutrientů z trávicího traktu, proto je DuoLife Fiber - vláknina vhodné užívat společně s jídlem nebo jinými doplňky stravy DuoLife a koktejly z řady Shape Code®
 • podporuje regeneraci poškozených buněk střevního epitelu,
 • pomáhá v boji při střevních zánětech,
 • podporuje činnost a růst střevní mikroflóry,
 • podporuje imunitní funkce střevního epitelu.

 

LOW FODMAP approved:


Dieta LOW FODMAP je prospěšná svým nízkým obsahem špatně vstřebatelných a rychle fermentujících sacharidů s krátkým řetězcem, které mají vysoký osmotický tlak (jako je laktóza, fruktóza nebo polyoly). Díky tomu pomáhá udržovat optimální stav trávicího traktu, přispívá k omezení obtíží, jako je plynatost a střevní problémy, zejména u lidí se syndromem dráždivého tračníku nebo intolerancí na laktózu.
Složky na bázi vlákniny obsažené v přípravku, zejména SUNFIBER®, jsou příznivé pro dietu LOW FODMAP, protože fermentují pomalu a jsou tak šetrné ke střevům. Produkty fermentace vlákniny se uvolňují pomalu, proto užívání SUNFIBER® minimalizuje nadýmání spojené s příliš rychlou střevní fermentací
 

Synergické účinky:


Vláknina obsažená v přípravcích SUNFIBER® a FIBREGUMpodporuje optimální fungování trávicího ústrojí, střevní peristaltiku, upravuje vyprazdňování, pomáhá předcházet nadýmání a chronickým zácpám. Podporuje růst prospěšných střevních bakterií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a tvorbu mastných kyselin s krátkými řetězci v tlustém střevě (tzv. postbiotik).
 

Less is more:


Neobsahuje: lepek, přidaná umělá ochucovadla a aromatizující látky, umělé vyplňující látky a je bez GMO.
 

Vegan:


Vhodné pro vegetariány a vegany.
 

Pohodlný způsob užívání:


Tekutý přípravek určený k přímému užívání.
 
 

Proč je DuoLife Fiber dostupný ve dvou variantách?


 
DuoLife Fiber - vláknina podporuje normální činnost trávicího traktu a vstřebávání dalších živin ze stravy. Pomáhá bojovat se střevními záněty. Je v tekuté formě, která je určená pro přímou spotřebu.

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny-Imunita
Obsah: 750 ml
Hlavní výhody: Značně podporuje správné fungování střev
Dávkování: 25 ml až 30 ml denně